Aktualita

10. 01. 2013

10 tipů pro zimní uskladnění a údržbu sekaček a jiné zahradní techniky

 

 
 
Přestože se nyní zdá, že je jaro ještě daleko, nepodceňujte přípravu na jarní práce. Aby byly vaše zahradní stroje co nejlépe připraveny na příští sezónu, máme pro vás několik rad pro údržbu nejrozšířenější zahradní techniky, tj. sekaček, vyžínačů, zahradních traktorů a riderů. "15 minut úsilí během zimy může znamenat propastný rozdíl, když bude čas vyjít znovu na zahradu," říká Göran Carlström, servisní manažer společnosti Husqvarna.
 
 
 
Pro většinu lidí není zima, pokud jde o zahradničení, nejrušnějším obdobím roku. Právě proto je nejlepší využit toto období a věnovat několik minut kontrole uskladněné techniky a nářadí. Abyste dosáhli dobrého výkonu na jaře příštího roku, je důležité provést údržbu vyžínačů, plotostřihů a sekaček ještě před jejich uskladněním. Existuje celá řada skvělých tipů, můžete však využít odborný servis u autorizovaných servisů Husqvarna.
 

10 tipů pro zimní uskladnění:

 
 

Údržba sekaček

• Není příliš všeobecně známé, že látka, kterou na strojích zanechává posečená tráva, je korozivní. To je důvod, proč je důležité čistit zahradní nářadí a sekačky, a to zejména před jejich uskladněním.
• Pokud si provádíte údržbu sami, ujistěte se, že jste z nádržky vyprázdnili veškeré palivo. Pokud ponecháte palivo v nádržce během zimního skladování, povede to k problémům při startování motoru na jaře.
• Pokud je váš model vybaven elektrickým startérem, nechte před zimou baterii plně nabít.

 

Údržba traktorů a riderů

• Vizuálně zkontrolujte skelet, nože a řemeny, abyste se ujistili, že nejsou poškozené nebo opotřebené.
• Doporučuje se využít zimní období a nechat provést důkladnou údržbu svého rideru nebo traktoru v servisu. Doplnění oleje, kontrolu vzduchových filtrů a synchronizaci pohonu všech kol provede autorizovaný servis na jednom místě.
• Nezapomeňte plně nabít baterii během zimních měsíců, abyste si zajistili raketový start do nové sezóny.

 

Údržba vyžínačů a plotostřihů

• Pokud jde o údržbu vyžínačů a plotostřihů, často se zapomíná na odstranění menších uřezaných částí, které uvízly mezi noži. Věnujte několik minut pořádnému vyčištění stroje. Pokud jste tak zatím neučinili, suché trávy nebo kousků větví se poměrně rychle a snadno zbavíte.
• Stejně jako u sekaček, je dobré vylít veškerý benzin z nádrže. Pokud ponecháte palivo v nádržce během zimního skladování, povede to k problémům při startování motoru v příští sezóně.
• Profesionálním trikem pro údržbu vyžínačů je odstranit strunu a nechat ji namočenou v zimním období ve vodě. Tím si udrží svou pružnost, snese větší napětí a vydrží déle.
• Pro nejlepší výsledek - a také prodloužení životnosti výrobku, dopřejte vašim strojům luxusní péči a obraťte se na autorizovaný servis Husqvarna.

 


<< ZpětP&L, spol. s r.o. - Husqvarna - netkatalog.czZahradní nářadí, nástroje, potřeby - netkatalog.cz
Husqvarna
Gardena
McCulloch
Seco - zahradní traktory