Aktualita

22. 01. 2014

Revoluční inovace Husqvarna

Revoluční inovace Husqvarna

 
 
Pokud existuje jedno slovo, které definuje firmu Husqvarna, tak je to inovace - neustálé hledání nových a vylepšených způsobů, jak splnit požadavky zákazníků. Více než zřejmé je to při pohledu na obrovské množství inovativních řešení této společnosti. Zde jsou nejvíce průlomové.
 
 
 

AFTech (sekačky na trávu)

Jedním z nejčastějších přání zákazníka, pokud jde o sekačky na trávu se sběrným košem, je minimalizovat frekvenci vyprazdňování koše. Za účelem správného naplnění a zabránění ucpání je třeba trávu vyhodit co nejdál - což je složitější, než by se mohlo zdát. Jednak musí být proud vzduchu, který vede k zásobníku, rovný a neomezovaný po celou dobu. A také tráva musí být vyhazována v dokonalém úhlu a rychlosti, aby se spojila s proudem vzduchu.

"Náš patent AFTech byl vyvinut pro minimalizaci překážek mezi žacími noži a sběrným košem pro dosažení optimálního proudění vzduchu, což se nám povedlo využitím metody výpočtu dynamiky kapalin. Tato metoda byla využita k optimalizaci proudění vzduchu přizpůsobením tvaru žacích nožů a tubusu. Praktické pokusy odhalily nejlepší místo pro výfukový otvor v skeletu sekačky a navrhli nejefektivnější sklon tubusu. Výsledek? Dosud nejúčinnější sběr trávy," říká JörgenJohansson, R & D Group, manažer designu výrobku.

 

Air Injection (řetězové pily)

Stejně jako chtějí majitelé sekaček na trávu minimalizovat přerušování sekání vyprazdňováním sběrného koše, tak chtějí uživatelé řetězových pil ušetřit co možná nejvíce času čištěním vzduchových filtrů. Prachové částice, které pronikly dovnitř mechaniky řetězové pily, neznamenají pouze více prostojů, ale také větší opotřebení. V roce 1986 přinesla Husqvarna průkopnické řešení na tomto poli tím, že nabídla nový způsob, jak zajistit, aby byl vzduch, který proudí přes vzduchový filtr, čistší než kdy předtím. Novinka nazvaná Air Injection skutečně odstraní nejméně 97 % částic prachu při použití za normálních podmínek. 

"Tajemství spočívá ve tvaru kanálku kolem setrvačníku, který pomáhá oddělovat těžké prachové částice od lehčích částic vzduchu. Pomocí odstředivé síly se 97 procent všech větších nečistot odstraní dříve, než se dostanou k filtru. Než jsme získali patent, nebyl tento druh technologie do té doby u motorových pil používaný, čímž byla o to víc vzrušující naše práce na vývoji. Většina uživatelů přešla z nutnosti čistit filtry jednou nebo dvakrát denně na čištění přibližně jen jednou týdně," říká Dan Ericsson, Central R & D manažer.
 

Systém ohraničujících vodičů (Husqvarna Automower®)

Kultovní výrobek Husqvarna, robotická sekačka Husqvarna Automower®, nabízí od roku 1995 úsporu času zahrádkářům po celém světě. Pokud jde o patenty - sekačka je sice tichá a netvoří emise, ale důležitý a prvotní pokrok se vlastně nachází mimo samotný výrobek.

Unikátní ohraničující systém firmy Husqvarna umožňuje robotické sekačce Husqvarna Automower® se volně pohybovat v rámci svých hranic, neustále sekat trávník z různých úhlů, a proto zanechávat povrch trávníku jako koberec. Kromě toho, systém ohraničujících vodičů Husqvarna zabraňuje vytváření kolejí na trávníku. Husqvarna Automower® může využívat tři různé způsoby, jak se vrátit do nabíjecí stanice. Může sledovat naváděcí vodič nebo ohraničující vodič, nebo lze jednoduše nastavit směr pro magnetická pole, která obklopují stanici. Střídáním těchto možností se snižuje riziko vytváření kolejí podél vodiče na minimum.

<< Zpět



P&L, spol. s r.o. - Husqvarna - netkatalog.czZahradní nářadí, nástroje, potřeby - netkatalog.cz
Husqvarna
Gardena
McCulloch
Seco - zahradní traktory